Jeżeli dobrze liczę i cena z…

Jeżeli dobrze liczę i cena z pre-marketu utrzymałaby się do wieczora, a akcje Facebooka za bardzo by nie podskoczyły, to Elon dzisiaj będzie miał szansę wskoczyć na 4-te miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata, przeskakując Marka Zuckerberga, założyciela i CEO Facebooka.

Co ciekawe, Elon jako najbogatszy człowiek świata.. generalnie prawie cały swój majątek posiada w akcjach Tesli i SpaceX. Wiele osób, gdy słyszy, o majątkach jakie posiadają miliarderzy, myśli, że te osoby posiadają tyle kasy plus całę te firmy. Tymczasem okazuje się, że te osoby posiadają często mniej gotówki niż wielu multimilionerów.

Kolejną sprawą jest to, że te majatki tak naprawdę są w dużej mierze virtualne. Osoby ze szczytu listy Forbsa posiadają tak duże firmy, które praktycznie są niemożliwe do kupienia przez inne firmy, z powodu ceny jak i np. czy przepisów antymonopolistycznych. A to właśnie taka sprzedaż była by chyba jedynym sposobem by cały taki majątek spieniężyć od razu.

Inna sprawa, że jeżeli CEO firmy dba o swoją firmę, to wręcz nie może spienieżyć dużej kwoty, bez narażania interesów inwestorów wspierających jego firmę. Bowiem, jeżeli CEO firmy sprzedaje akcje… to znaczy, że coś z firmą jest nie tak… i akcje mogą polecieć na łep na szyję.

Mało osób wie, że Elon ma tak naprawdę kilka miliardów długów, które zaciągnął na posiadane akcje, by za pomocą tych pieniędzy móc zafundować inne swoje mniejsze firmy jak Boring Company czy Nauralink.

#gielda #tesla #elonmusk #spacex #zuckerberg #amazon #jeffbezos #jeffwho #ciekawostki