Taka krótka historia. Jako…

Taka krótka historia. Jako osoba z #covid19 widzę #pandemia z nieco innej perspektywy. Po pierwsze Trudno się nie zgodzić z lekarzami, że upolityczniona już instytucja o nazwie sanepid powinna zostać wysadzona w powierze.

Po drugie, trudno nie zauważyć że władza nie daje rady w walce z #koronawirus, a ludzie za to władzę obwiniają. Ci sami ludzie zdają się nie zauważać że przecież władza (politycy) to nie źródło problemu tylko skutek tego jacy są wyborcy. Zostali wybrani w demokratycznych wyborach więc źródłem problemu w zwalczaniu pandemii są sami wyborcy, a nie politycy.

Niezależnie od tego czy dzisiaj ****li by *** czy PO, to skutek jaki mamy w kwestii problemu byłby dokładnie taki sam. Jeden wielki bałagan. Może wysokością stawek za mandaty by się różniło ale to tyle.

Po trzecie i ostatnie to efekty powyższych faktów. Na 10 osób w osiedlowym sklepie średnio dwie mają właściwe i prawidłowo założone maski. Reszta to maski szyte z gaci na podgardlu, obsługa podniesione do góry przyłbice (bo gorąco) itp itd. Przepisy wprowadzone przez oderwanych od rzeczywistości polityków przegrywają w zderzeniu z rzeczywistością. Karać mandatami? To raczej bez sensu, spowoduje tylko agresję, kolejne absurdy, problemy dla #policja i jeszcze większy opór do stosowania się do (niektórych słusznych) zaleceń.

Ustalone przez tych samych polityków zasady kwarantanny mają taki skutek, że mało kto chce się badać i w razie dodatniego wyniku u kogoś z kim mieli kontakt proszą aby nie podawać ich danych sanepidowi – bo nie chcą iść na kwarantannę. Co się dziwić. Szczególnie w społeczeństwie, gdzie sąsiad dzwoniący na policję zgłosić łamanie kwarantanny (bo ktoś wyszedł w nocy wyrzucić śmieci, albo zwyczajnie się przejść po pustym osiedlu) ma na celu nie wspólne dobro tylko skorzystanie z okazji aby komuś dokopać.

Na pocieszenie dodam, że podobne absurdy i problemy są teraz w każdym kraju na świecie. Różnią się interfejsem, ale algorytm ten sam. W niektórych krajach politycy doszli nawet do takich skrajności, że to co mówią to tak jakby winę za padający dzisiaj deszcz zwalali na wczorajszą prognozę pogody. Wspólnym mianownikiem władz na całym świecie jest obecnie to, że robią wszystko aby tylko nie podjąć żadnej decyzji. Dlatego musza udawać że cokolwiek robią i powstają różne dziwne decyzje, albo pomysły wstrzykiwania sobie środka dezynfekującego jak w #usa

#elonmusk chyba wie co robi. Nie tylko uznał że trzeba spi…ać z tej planety, ale konsekwentnie to realizuje. Powodzenia #spacex i czekam na ofertę dla ochotników do kolonizacji Marsa.